Nieuws & Agenda

Reageren op nieuwe wetsvoorstellen via Internetconsultatie

Een nieuwe website maakt het iedereen mogelijk om een oordeel te geven over voorstellen voor nieuwe wet- en regelgeving. Daarmee komt de overheid tegemoet aan de wens om mensen, bedrijven en instellingen meer te betrekken bij het maken van nieuwe wetten en regels.

Iedereen kan de komende twee jaar via internet aangeven wat ze van bepaalde wetsvoorstellen vinden. Het gaat om een experiment, waarbij alle ministeries minimaal 10 procent van hun plannen voor nieuwe wetten en regels via de site voorleggen aan belangstellenden. Het kabinet besluit in het najaar van 2010 of deze vorm van internetconsultatie blijft bestaan.
 
Aviva Solutions was bij dit project van stichting ICTU betrokken. Zowel bij het ontwikkelen als de technische aansturing waren onze consultants actief. Naast de mogelijkheid om te reageren op voorstellen voor nieuwe wet- en regelgeving, biedt de gerealiseerde oplossing ook een beheerwebsite. Daar zijn voorstellen voor nieuwe wet- en regelgeving voor consultatie in te voeren en kunnen reacties bekeken worden. De gebruikte tools en technieken zijn onder meer ASP.NET 3.5, Web Client Software Factory, Service Factory, NHibernate, ASP.NET Routing en XML/XSL.
 
Bekijk hier het video fragment van de aankondiging in het NOS Journaal van 24 juni 2009.
 

Bronnen: nu.nl (24 juni 2009), uitzendinggemist.nl (25 juni 2009)